Atrakcje nad morzem dla dzieci

Pogoda nad polskim morzem bywa zmienna i nieprzewidywalna. Zdarza się, że po kilku upalnych dniach z bezchmurnym niebem, nagle staje się zimno, deszczowo i mgliście. Co więc zrobić, gdy spędzamy wakacje z żądnym przygód kilkulatkiem? Na szczęście Trójmiasto i inne przymorskie miejscowości proponują wiele ciekawych miejsc, w których z pewnością nikt nie będzie się nudził! Poniżej przedstawiamy kilka najciekawszych propozycji.

z dzieckiem nad morzem

Aquapark nad morzem

Gdy pogoda nie sprzyja morski kąpielom, nie warto od razu zmieniać swoich planów! Zawsze można popływać w ciepłym basenie! W Trójmieście mamy do dyspozycji dwa aquaparki i kilkanaście basenów! Z pewnością z najmłodszymi warto odwiedzić Redę i słynny kompleks wypoczynkowy z rekinami. Koniecznie  także wybierz się  do sopockiego aqaparku, oferującego zarówno baseny wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Fantastyczny park wodny, pełen basenów i zjeżdżali odnajdziemy także w Kołobrzegu. Z pewnością warto odwiedzić je wszystkie!

z dzieckiem nad morzem

Dzieci nad morzem – edukacja przez zabawę


Nadmorskie miejscowości oferują także wiele wspaniałych miejsc, gdzie najmłodsi zdobywają wiedzę i przy okazji dobrze się bawią.  Spędzając czas w Trójmieście, warto odwiedzić Centrum Nauki Eksperyment. Tam dzieci samodzielnie mogą wykonywać eksperymenty, doświadczyć trzęsienia ziemi czy wiru wodnego. Warto też odwiedzić Centrum Hevelianum Gdańsk gdzie w interaktywny sposób można zgłębiać zagadnienia z zakresu matematyki, fizyki, chemii, astronomii itd. Spędzając wakacje w okolicach Kołobrzegu, odwiedź Ukrytą Krainę. Tam dzieci, wyposażone w różdżki ożywiają magiczny świat ludzi, zwierząt i roślin.

z dzieckiem nad morzem


Gdańsk – sala zabaw dla dzieci


Sale zabaw to z pewnością niezwykle atrakcyjna opcja dla każdego kilkulatka. Kolorowe, wielkie place zabaw pełne kulek, zjeżdżalni i trampolin z pewnością zapewnią wspaniałą zabawę, przez długie godziny. Dzieci będą zachwycone największą trójmiejską salą zabaw- Loopy’s World Gdańsk. Starszym dzieciom z pewnością przypadną do gustu parki trampolin- Jumpcity, znajdujące się w Gdańsku, Gdyni i Rumii. Świetną opcją jest też dmuchany park rozrywki AirSpace, gdzie spotkamy wielu małych astronautów!

wakacje z dzieckiem nad morzem


Gdzie do fokarium nad morzem?


Spędzając czas nad morzem, koniecznie zapoznaj się z unikalnymi morskimi zwierzętami żyjącymi w Morzu Bałtyckim. Aby zobaczyć największe ssaki morskie, w naturalnych rozmiarach odwiedź Ocean Park we Władysławowie. Interesującą opcją z pewnością jest też Fokarium na Helu. Ośrodek zajmuje się ochroną i leczeniem fok szarych. Mamy więc tam okazję, poobserwować te niezwykłe zwierzęta, a także dowiedzieć się czegoś o ich życiu. Podobną możliwość daje także kompleks niedaleko Ustki i Słupska- Dolina Charlloty, gdzie dzięki specjalnej szybie możemy podziwiać foki także pod wodą.

nad morzem z dziećmi


Muzea dla dzieci nad morzem

 
Historyczną wiedzę można także przekazać w ciekawy i atrakcyjny sposób. Będąc w Gdańsku, warto odwiedzić popularne Muzeum II Wojny Światowej. Znajduje się tam niezwykle ciekawa wystawa dla dzieci, przedstawiająca życie ludzi przed, w trakcie i po wojnie. Interesujący dla najmłodszych będzie też Sołdek- statek muzeum, w całości zbudowany w Polsce. Przebywając w Kołobrzegu, dzieci najpewniej zachwycą się Skansenem Morskim, prezentującym historyczne ssaki.

atrakcje dla dzieci z morzem

Gdzie nad morzem jest dużo atrakcji dla dzieci?


Polskie nadmorskie miejscowości, oprócz pięknych plaż, oferują także wiele ciekawych miejsc zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Przebywając w Trójmieście czy okolicach warto także zwiedzić miasto i odwiedzić miejsca pełne ciekawych historii i rodzinnych rozrywek. Wybór mamy ogromny- od aquaparków, przez muzea, aż do punktów widokowych. Wybierając się na wakacje nad Morze Bałtyckie, z pewnością nie zaznasz nudy, nawet w zimne i deszczowe dni!

atrakcje nad morzem dla dzieci