Sarbinowo – atrakcje

Sarbinowo to spokojna miejscowość wypoczynkowa nad Morzem Bałtyckim. W przeciwieństwie do położonego w pobliżu Mielna to cicha miejscowość, idealna na wakacje z rodziną. Warto poznać główne atrakcje Sarbinowa.


Atrakcje w Sarbinowie


Zdecydowanie atrakcją numer jeden jest plaża w Sarbinowie. Piaszczyste wybrzeże rozciąga się pomiędzy miejscowościami Gąski i Chłopy. Wejście na stu metrowe kąpielisko, znajduje się przy ul. Nadmorskiej, tuż obok kościoła. Co ciekawe, na plaży znajduje się również drewniane molo, z którego można podziwiać rozległą panoramę okolicy. Spacerując wzdłuż wybrzeża można znaleźć wiele muszli czy bursztynów. Dodatkowo kąpiele słoneczne, pluskanie się w wodzie czy budowanie zamków z piasku umili czas spędzony wspólnie z dziećmi w Sarbinowie.

atrakcje sarbinowo

Sarbinowo – co zwiedzić?


Kolejną ciekawą atrakcją jest spacer wzdłuż wybrzeża, całkiem nową promenadą, otwartą w 2013 roku. To doskonałe miejsce na spacery oraz odpoczynek od upału. Przy promenadzie zamontowane są ławeczki na których możemy podziwiać bezkres Bałtyku, opalać się lub po prostu czytać książki. Z promenady zobaczymy również majestatyczny Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, który góruje nad miejscowością.  Przy promenadzie znajdziemy również kawiarnie, bary, smażalnie ryb oraz ogródki. Na uwagę zasługuje Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny również zasługuje na. Pomimo swojej burzliwej historii nadal budzi zachwyt. Wewnątrz świątyni znajdują się wielobarwne witraże w neogotyckich oknach oraz wyposażenie z XIX wieku. Trzy dzwony pochodzą z 1920 roku. Kościół zbudowano z ciosów kamiennych i czerwonej cegły. Zwieńczony jest strzelistą wieżą.

atrakcje sarbinowo

Sarbinowo – trasy rowerowe


Miłośnicy dwóch kółek i aktywnego wypoczynku również znajdą w Sarbinowie coś dla siebie.Trasy rowerowe w Sarbinowie i w okolicy, pozwalają na odkrycie prawdziwych atrakcji Sarbinowa oraz sąsiednich wiosek i miejscowości wypoczynkowych. Jest to dosyć tania aktywność praktycznie dla każdego. Jazda rowerem i odkrywanie okolicy to atrakcja nie tylko dla dorosłych ale i najmłodszych naszych pociech.

sarbinowo atrakcje